Akce "Příjímač"

Ve dnech 4.-6. 3. 2005 uspořádal Kentaur klubu Brno - Praha akci s názvem "Příjímač 2005". Jak už sám název napovídá, jednalo se o výcvikovou akci určenou především novým členům našeho klubu. Akce se konala v areálu dětského letního tábora v Pozďatíně u Náměště nad Oslavou. Přestože již začal první jarní měsíc, počasí mělo zcela zimní charakter, což ti hůře vybavení, pocítili na vlastní kůži. Hlavním programem akce, která musela být z důvodu zmíněného zimního počasí upravena, byly testy fyzické připravenosti (silové) dle ruských vojenských standardů pro VDV, znalostní testy s tématikou ruských ozbrojených sil a taktický výcvik za použití airsoftových zbraní. Vítěz testů fyzické připravenosti obdržel jako dárek, láhev pravé ruské vodky.

Akce byla též využita k organizační schůzi velitelů jednotlivých rot a celého klubu. Přijata byla zcela nová struktura klubu (prapor dělící se na roty), s formálně ustanoveným velením. Na závěr sobotního programu, byla celá akce vyhodnocena a byli přijati noví členové. V současné době má tedy celý klub přibližně 30 členů, kteří jsou zařazeni do 3 rot (Brno - 1. rota, Oslavany - 2. rota, Praha - 3. rota).

 

Obrázky ze zimního taktického výcviku (3. rota)

 

 

 


 

Akce "Afghan 2005"

12. února 2005, se v oblasti bývalého VVP Milovice uskutečnil sraz členů a příznivců Kentaur klubu Brno Praha u příležitosti 16. výročí odchodu Sovětské armády z Afghánistánu. Akci uspořádali členové našeho klubu z Benátek nad Jizerou a okolí. Hlavní náplní akce, kterou bohužel doprovázelo deštivé počasí, byly branně-sportovní diciplíny a to: simulovaný výsadek s padákem (sjíždění po laně), hod lopatkou na cíl, použití prostředků PCHOJ v zamořeném prostoru, odnos raněného, střelba z malorážky a nakonec test znalostí problematiky sovětských výsadkových vojsk. Odměnou pro vítěze byla originální ruská pivní sklenice. Akce se i přes nepřízeň počasí vydařila, i když napříště by byla vhodná větší účast brněnských a pražských členů našeho klubu !

 

simulovaný výsadek
simulovaný výsadek
simulovaný výsadek
hod lopatkou
hod lopatkou

 

přenášení raněného
před vstupem do zamořeného prostoru
střelba
střelba